Aktuality

Výsledky V. ročníku Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
tuzka

V sobotu 25. 2. 2012 proběhlo ve slavnostním sále Krajské knihovny Karlovy Vary vyhlášení výsledků jubilejního 5. ročníku Literární soutěže. Z celkového počtu 96 zaslaných soutěžních povídek (toto čísle je naprostým rekordem v historii soutěže) vybrala 5 členná porota 10 nejlepších prací, které jsou otištěny v Almanachu soutěže. Patron tohoto ročníku, spisovatel Martin Ryšavý (dvojnásobný laureát ceny Magnesia Litera za prózu) vybral z těchto 10 prací tři nejlepší a určil pořadí na 1. až 3. místě.


1. místo Marie NOVOTNÁ – povídka Skříň

Studentka Orální historie – Soudobých dějin na Fakultě humanitních věd UK, pochází z Prahy.


2. místo Pavla DOLEŽALOVÁ – povídka Hledání pokladu (čtenářka Malého prince)
Překladatelka a tlumočnice, v současné době je „hostujícím“ učitelem překladatelství na Masarykově univerzitě v Brně, odkud také pochází.


3. místo Tomáš MURÁR – povídka Hematom, spisovatel a šťastný konec
Student Dějin umění na FFUK, rodák ze Sokolova.


knihaVšichni ocenění obdrželi knihu Martina Ryšavého „Cesty na Sibiř“ s podpisem a věnováním autora a poukázky na nákup knih dle vlastního výběru. Vítězka pak navíc symbol soutěže – porcelánovou plastiku VLAŠTOVKA z dílny studentek SPŠKaS K. Vary Barbory Špálové a Lenky Drechslerové.

Další autoři, jejich povídky jsou otištěny v Almanachu soutěže:
Iveta Nesnídalová – povídka Bez názvu bez empatie
Pali Grünfeld – povídka Cesta na západ
Jana Doležalová – povídka Pokojová sonáta
Václav Hrnčíř – povídka Rozhovor
Libuše Čermáková – povídka Zpráva o mimořádné události
Lukáš Hladeček – povídka Sen
Jiří Šerhák – povídka Na úřadě

 

Aktuality

  • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

    V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

    Číst dál...  
  • Česká vlna nakladatelství Host

    Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

    Číst dál...  

Z čtenářského deníku

  • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

    Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

    Číst dál...  
  • Drašar

    Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

    Číst dál...  

Přihlášení