Aktuality

Spisovatelé, na start! Začíná už desátý Východočeský umělecký maratón!

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
img src=

Letos už po desáté v řadě se po celých východních Čechách rozeběhnou akce, které patří pod hlavičku Východočeského uměleckého maratónu. Ten už tradičně pořádá Středisko východočeských spisovatelů a srdečně na něj zve všechny, kteří se zajímají o literaturu, krásu českého jazyka, ale i o hudbu a výtvarno. Východočeský umělecký maratón se letos uskuteční v 16 městech nejen České republiky a na jeho programu je připravena třicítka akcí.

Maratón startuje už 3. října v Pardubicích slavnostním zahájením, pokračovat bude v průběhu celého října a listopadu a vyvrcholí přátelským setkáním východočeských spisovatelů na začátku prosince v Hradci Králové.
Slavný táborákový song „Teskně hučí Niagára“, soutěž Knihovník roku, Dny poezie v Broumově, litervarieté, Pardubické poetické setkání, Východočeský literární salon v Hradci Králové, literární a výtvarná soutěž „Pardubické střípky“ anebo Gybon Tea Party na hradeckém Gymnáziu Boženy Němcové. To je jenom část z naditého programu, který v průběhu dvou měsíců vtrhne na celé území východních Čech. Kromě již zmíněných literárních a společenských akcí se v rámci maratonu uskuteční nesčetně besed se žáky základních škol, mnoho autorských čtení a také besed.


A že se maratón rozeběhne do všech koutů východních Čech, dosvědčuje také bohatý výčet míst, kam zavítá. Od Pardubic, Hradce Králové či Broumova se Východočeský umělecký maratón dotkne také měst jako Přelouč, Slatiňany, Chotěboř, Havlíčkův Brod, Police nad Metují, Jičín, Miletín, Pecka či Týniště nad Orlicí. Letos se maratón podívá také přes hranice do polských měst Prudnik, Bielawa a Nowa Ruda.

Celou tiskovou zprávu a program Východočeského uměleckého maratónu naleznete zde.
V článku byl použit text z tiskové zprávy.

 

Aktuality

  • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

    V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

    Číst dál...  
  • Česká vlna nakladatelství Host

    Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

    Číst dál...  

Z čtenářského deníku

  • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

    Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

    Číst dál...  
  • Drašar

    Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

    Číst dál...  

Přihlášení