Knižní novinky

Kultovní sci-fi Enderova hra vrací Harrisona Forda do vesmíru

1 1 1 1 1 (0 hlasů)
clovek

Sci-fi román Enderova hra patří mezi kultovní knihy žánru, která svým čtenářům dodnes zvyšuje tep. Výpravné filmové zpracování mělo v kinech premiéru 31. října 2013. Jde o vůbec první přepis Enderovy hry na filmové plátno a spolu s ním se po 30ti letech vrací do vesmíru Harrison Ford.

 

plakatJeho role však nemůže být od toho předešlého pobytu mezi hvězdami vzdálenější. Han Solo z Hvězdných válek byl zábavný a okouzlující kovboj, jehož bylo snadné mít rád. Zatímco plukovník Graff z Enderovy hry je velitelem vojenské Bitevní školy, za svým cílem musí jít nekompromisně a bez skrupulí. Ke cti mu slouží to, že tím jeho cílem je zachránit svět ve zničující válce proti agresivnímu druhu z hlubin kosmu.

Hlavním hrdinou je Ender, zázračně nadaný teenager, jenž je spolu s jinými geniálními dětmi cvičen v Bitevní škole na vojevůdce hvězdné flotily. Právě oni se mají stát strategickým trumfem v neodvratném a zničujícím konfliktu. Jedna válka nicméně probíhá už teď. Jen jeden z nadaných kadetů se může stát hlavním velitelem mezinárodní flotily a vést lidstvo do mimozemské bitvy. Náročný výcvik, bojové hry a simulace provází výjimečná rivalita. Závěrečnou ultimátní bitvu může řídit nejen ten nejtalentovanější, ale i ten nejtvrdší.

O románu se někdy hovoří jako o „Harry Potterovi ve vesmíru“. V titulní roli Endera se představí Asa Butterfield ( Hugo a jeho velký objev ). Další hvězdou je sir Ben Kinglsey jako potetovaný válečný veterán flotily. Režisérem je Gavin Hood ( X-Men Origins: Wolverine ).

Efektní podívanou slibují scény z takzvaného Battle roomu, kde probíhají válečné hry ve stavu beztíže. Film vznikal v komplexu NASA v New Orleans a svoji Enderovu hru si na vlastní kůži vyzkoušeli i herci. Vedle fyzického tréninku navíc cvičili i se členy světoznámého seskupení Cirque du Soleil, aby scény z výcviku ve stavu beztíže vypadaly co nejreálněji. 

Aktuality

  • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

    V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

    Číst dál...  
  • Česká vlna nakladatelství Host

    Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

    Číst dál...  

Z čtenářského deníku

  • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

    Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

    Číst dál...  
  • Drašar

    Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

    Číst dál...  

Přihlášení