Soutěže: Ukončené soutěže

Soutěž o knihu O čem mluvíme, když mluvíme o Anne Frankové

1 1 1 1 1 (2 hlasů)
il

Nakladatelství Paseka věnovalo do dneškem začínající soutěže knihu s názvem O čem mluvíme, když mluvíme o Anne Frankové. Kniha bude vaše, pokud správně zodpovíte tři soutěžní otázky a usměje-li se na vás štěstí při závěrečném losování.

 




Výhru do soutěže věnovalo nakladatelství:

Paseka

logo



Cena v soutěži:

1x kniha O čem mluvíme, když mluvíme o Anne Frankové

 

kniha

 


Svazek osmi povídek Nathana Englandera ohledává s nepřehlédnutelnou stylistickou bravurou, svérázným humorem a smyslem pro zdravou provokativnost problematiku moderní židovské identity. Titulní próza, upomínající názvem na známou povídku Raymonda Carvera "O čem mluvíme, když mluvíme o lásce", využívá Carverovy výchozí situace nezávazného hovoru dvou mladých manželských párů a tématu holocaustu ke zcela nečekanému mrazivému vyústění. I v mnoha dalších povídkách dokáže Englander překvapit bizarní nadsázkou, téměř singerovským využitím alegorických a mytických prvků či razantním uchopením tématu dobra versus zla, jako by se snažil zkoumat meze povídkového žánru a beletristického textu vůbec.



Soutěžní otázky:


1. Jaké národnosti je spisovatel Nathan Englander, autor knihy, o kterou soutěžíme?

2. Kolik povídek obsahuje kniha O čem mluvíme, když mluvíme o Anne Frankové?

3. Kdo přeložil knihu O čem mluvíme, když mluvíme o Anne Frankové do češtiny?


Odpovědi na otázky naleznete na stránkách nakladatelství Paseka.



Soutěže se mohou zúčastnit všichni s korespondenční adresou v České republice. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku; odpovědi napište do odpovědního formuláře. Nezapomeňte doplnit i svou korespondenční adresu, na kterou bychom zaslali výhru. Výherci budou vylosováni ze všech správných odpovědí. Soutěžit můžete do 20. června 2014.

Soutěž byla ukončena. Knihu vyhrává Marie 
Štecherová. Gratulujeme!

 

Aktuality

  • Březen 2024 odstartoval svůj běh Knižním festivalem v Ostravě

    V prvních dvou březnových dnech proběhl v Ostravě 5. ročník Knižního festivalu. Jako vždy nadšení čtenáři nakupovali knížky, navštěvovali  nejrůznější besedy, trpělivě stáli v dlouhých frontách na podpis svého oblíbeného spisovatele nebo jiné známé osobnosti. Mohli se také účastnit  dvou živých rozhlasových vysílání.

    Číst dál...  
  • Česká vlna nakladatelství Host

    Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

    Číst dál...  

Z čtenářského deníku

  • Jarmila Glazarová: Vlčí jáma

    Jana, která osiřela po první světové válce, se dostává k adoptivním rodičům, kteří žijí ve Slezsku a jsou bezdětní. Jana se stává ošetřovatelkou své adoptivní matky, stará se o domácnost a snaží se své nové rodině být užitečná. Postupem času ale odhaluje tajemství tohoto nesourodého páru. Na první pohled totiž vypadají Klára a Robert šťastně, na ten druhý je ale vidět, že tento pár rozhodně šťastný není.

    Číst dál...  
  • Drašar

    Nacházíme se v době, kdy je český jazyk považován za mluvu vesničanů. Čeština je vytlačena z nejvyšších společenských funkcí, kultury i státní správy. Na školách se vyučuje německý jazyk, jazyk vzdělanců. Dochází k velké germanizaci (poněmčování) společnosti… A do této doby se narodí Josef Václav Michl. Dlouho očekávaný syn, kterému jsou předurčeny velké skutky a který se má stát chloubou rodiny.

    Číst dál...  

Přihlášení